Oficiální stránky
               
ČESKÉHO KLUBU RINGA
.
.
.                          
.                         
.
Tento projekt je realizován díky finanční podpory statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih
Úvodní
Ringo kroužky a hřiště dodáváme na dobírku. Více info zde

Sportovní a Rekreační pravidla ringa Vše ostatní o sportu RINGO

Sportovní a Rekreační pravidla ringa

Na těchto stránkách zveřejňuje Český klub ringa rekreační a sportovní pravidla sportu RINGO a dále oficiální ringařské tabulky včetně možnosti si tyto dokumenty stáhnout!

Charakteristika sportu RINGO
 
Ringo je hra, která rozvíjí snad všechny vlastnosti potřebné člověku v dnešním životě – postřeh, rychlou reakci, prostorovou orientaci, obratnost, fyzickou kondici, vůli a především sportovní chytrost. Hraje se s gumovým kroužkem uvnitř dutým, na hřišti stejných rozměrů jako je hřiště pro odbíjenou. Účelem hry je umístit kroužek do hřiště soupeře.
 
Svými vlastnostmi se jeví ringo jako výborný doplňkový a hlavně základní sport, a to především pro děti a mládež. Technika hry je málo náročná a umožňuje hráči zapojit se do soutěží již po krátkém zaškolení. Také materiálové nároky jsou minimální – stačí pouze zmíněný kroužek a hřiště. Vedle volejbalových kurtů a hřišť v halách a tělocvičnách lze využít i malého přenosného rozkládacího hřiště.
 
RINGO vzniklo v Polsku v roce 1959 a u nás vznikl Český klub ringa v roce 1982. Jako doplňkový sport je velmi vhodný pro mladé brankáře, odbíjenkáře, házenkáře, protože při hře je nutné často chytat kroužek skokem v pádu. Pro všechny je pak ringo prostředkem pro zvýšení všeobecné tělesné průpravy, fyzické kondice a postřehu. Díky těmto vlastnostem a své přístupnosti každému bylo ringo dokonce nazváno jako „esperanto“ sportů.

Rekreační pravidla ringa ke stažení zde/data/ckeditor/file/RINGO - sport pro každého - rekreační pravidla.pdf

Sportovní pravidla ringa ke stažení zde/data/ckeditor/file/Sportovní pravidla ringa 2002_20160811.pdf 

Tabulky BIRA pro turnaje ringa ke stažení zde:  /data/ckeditor/file/Tabulka A3 BiRaLev.pdf