Oficiální stránky
               
ČESKÉHO KLUBU RINGA
.
.
.                          
.                         
.
Tento projekt je realizován díky finanční podpory statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih
Úvodní
Ringo kroužky a hřiště dodáváme na dobírku. Více info zde

Návštěvnost

  • Návštěvnost  dnes 20 | týden 344 | měsíc 1110 | celkem 74411

Kdo jsme

Ringo je hra, která rozvíjí snad všechny vlastnosti potřebné člověku v dnešním životě – postřeh, rychlou reakci, prostorovou orientaci, obratnost, fyzickou kondici, vůli a především sportovní chytrost. Hraje se s gumovým kroužkem uvnitř dutým, na hřišti stejných rozměrů jako je hřiště pro odbíjenou. Účelem hry je umístit kroužek do hřiště soupeře.

Svými vlastnostmi se jeví ringo jako výborný doplňkový a hlavně základní sport, a to především pro děti a mládež. Technika hry je málo náročná a umožňuje hráči zapojit se do soutěží již po krátkém zaškolení. Také materiálové nároky jsou minimální – stačí pouze zmíněný kroužek a hřiště. Vedle volejbalových kurtů a hřišť v halách a tělocvičnách lze využít i rozkládacího hřiště.

Jako doplňkový sport lze ringo doporučit hlavně příslušníkům tzv. bojových sportů, tzn. boxerům, zápasníkům, šermířům a jelikož při hře je nutné často chytat kroužek v pádu, je to velmi vhodný doplňkový sport pro mladé brankáře, odbíjenkáře, házenkáře. Pro všechny je pak ringo prostředkem pro zvýšení všeobecné tělesné průpravy, fyzické kondice a postřehu. Díky těmto vlastnostem a své přístupnosti každému bylo ringo dokonce nazváno jako „esperanto“ sportů.