Ringo je hra, která rozvíjí snad všechny vlastnosti potřebné člověku v dnešním životě – postřeh, rychlost reakce, prostorovou orientaci, obratnost, fyzickou kondici, vůli. Hraje se gumovým kroužkem uvnitř dutým na hřišti stejných rozměrů jako je hřiště pro odbíjenou. Účelem hry je umístit kroužek do hřiště soupeře.

Svými vlastnostmi se jeví ringo jako výborný doplňkový, a hlavně základní sport, a to především pro děti a mládež. Technika hry je málo náročná. Chytat a odhazovat kroužek se každý rychle naučí, takže je schopen téměř ihned hrát, soutěžit. Také materiální nároky jsou minimální – stačí pouze zmíněný kroužek a kousek rovné plochy, nejlépe travnaté, na níž postavíme přenosné hřiště, které lze poměrně snadno vyrobit. Samozřejmě je také možné hrát na hřišti pro odbíjenou, ať už venku nebo v tělocvičně. Pro všechny je ringo prostředkem pro zvýšení všeobecné tělesné průpravy, fyzické kondice a postřehu.

Pro ty, kteří již propadli kouzlu této hry a chtěli by se seznámit se sportovními pravidly, doporučujeme obrátit se na Český klub ringa (Veselíčko 1060, Brušperk, PSČ 739 44, email: ringo@ringo.cz), kde obdržíte i další rady a informace o soutěžích a možnosti získání rozkládacích ringo hřišť a kroužků.

Tak hodně zdaru při hře!!!